Спасибі нашим матерям!

У травні, коли світом переможною ходою йде весна, приходить до нас свято Матері. Воно приходить тихо і непомітно, як це робить завжди мама.

У нашому народі здавна живе любов і пошана до матері. Її жертовний труд заради дітей, безкорислива любов, що нічого не вимагає взамін, її безперестанні гарячі молитви, що часто рятують від блуду і непевних доріг її дітей, вражають. Перед матір’ю схиляють голови мудреці, поети, президенти, бо чого навчить мати, що вбере дитя разом з її молоком, - те на все життя. Як небесна блакить немислима без сонця, так і великий світ без жінки-матері.

12 травня у школі було організовано і проведено свято Матері, яке підготували і провели учні 3-А класу та класний керівник Чевжик Д.М.

На святковий захід були запрошені матері, бабусі, сестрички. Третьокласники щиро вітали своїх дорогих милих матерів, дякували їм за терпіння, щиру любов, мудру життєву науку і надійну підтримку.

 

                                                           Дрипка Н.М., заступник директора школи з виховної роботи

Хресна дорога у школі

Під час Великого посту у Микулинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася Хресна дорога «О розп’ята Любове Моя» для учнів школи, яку підготувала вчитель християнської етики Дрипка Надія Миколаївна.

Хресна дорога належить до тих доріг, які найсильніше зворушують людське серце, бо на цій дорозі ми відчуваємо страсті Твого Сина і Твої багатостраждальні Материнські муки.

З духовними настановами до школярів звернулась Надія Миколаївна. Вона відмітила, що це є особиста нагода кожного розважати над Страстями Господніми, попросити прощення.

Учні читали почергово кожну із чотирнадцяти стацій Хресної дороги Ісуса Христа та зворушливо передавали їх суть.

Кожна стація – це окремі розважання, роздуми, порівняння з проблемами сьогодення, молитви в різних наміреннях. Поміж стаціями учні виконували великопостні пісні: «Страдальна мати», «Хрест на плечі накладають», «Моліться батьки за своїх діточок», «Чи ти був на Голгофі».

Розважаючи над страстями Христовими, школярі могли застановитися над своїм життям, глибше дізнатися про безмежну Божу любов.

У завершальному виступі прозвучали такі слова: «Тож пам’ятаймо, що ми завжди повинні оспівувати і цінувати дорогоцінні рани Ісуса Христа і своїми устами та щирим серцем приносити йому ревну і гарячу молитву. Співаймо йому славу і  поклоніння: Христос Воскрес і Воскресне Україна».

Адміністрація школи щиро вдячна за допомогу в озвученні виховного заходу батькові учениці 6-го класу Пристач Яни - Василю Володимировичу.

 

Надія Дрипка, заступник директора

 

 школи з виховної роботи

"Пісня у моєму житті..."

19 квітня, 2016 року у приміщенні Микулинецького МБК відбулася година духовності "Пісня у моєму житті", яку організували бібліотекарі ММБ Шиналь О.І., Пакіж О.І., Сарака О.В.

До підготовки і проведення активно долучилися також учні школи разом із шкільним бібліотекарем Кулян Н.А.

Звучали рядки духовної поезії, прози під супроводом класичної музики.

Доповнювала захід виставка літератури "Ісус у моєму житті"

Шкільний ярмарок

 

Ох і гамір там лунав!

У весняну пору зібралися учні Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів на великий благодійний ярмарок, щоб продемонструвати свої кулінарні вміння, продати фрукти, солодощі, насміятися, повеселитися. А може, і щось своє обміняти на інший товар або й просто похвалитися…

Цей ярмарок зібрав у дружню родину учнів, учителів, батьків, мешканців селища. Продавали все, що душі заманеться: тістечка, яблука, горіхи, цукерки, піцу, соки, різні бутерброди.

Такі заходи єднають, а діти мають можливість проявити всі свої здібності, вміння і таланти.

Усі зібрані кошти, а саме 6354 грн, підуть на упорядкування каплички Матері Божої на подвір’ї школи.

5-А – 585 грн

5-Б – 494 грн

6-А – 380 грн

6-Б – 311 грн

7-А – 440 грн

7-Б – 401 грн

8-А – 1150 грн

8-Б – 1100 грн

9-А – 226 грн

9-Б – 270 грн

10-А – 260 грн

10-Б – 137 грн

11-А – 300 грн

11-Б – 300 грн

 

Дякуємо усім небайдужим учням і їхнім батькам, які долучилися до акції.

Фотозвіт по проведенню тижня книжки у школі-2016

Шкільна толока

Рішенням селищної ради Микулинець квітень було визначено як місяць благоустрою. Усі мешканці Микулинецької громади приводять цього місяця свої будівлі та прилеглі до них території до ладу. Звісно, що школа не могла залишитись осторонь, тому рішенням дирекції школи 6 квітня було  визначено днем благоустрою. Після запланованих уроків усі вчителі, учні та обслуговуючий персонал переодягнулись в заздалегідь приготовлений «робочий» одяг та взялись до роботи. Вся територія школи була поділена між класами, а парадний вхід та клумби на ньому дістались дорослим. Хотілось би відзначити, що усі працювали з величезним завзяттям, що означало лише одне – ми прагнемо до змін, прагнемо жити в чистій, європейській країні. Тож, спасибі усім учасникам толоки, ми – молодці!

Левеня-2016

 

 

6 квітня 2016 року, в Микулинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся Всеукраїнський фізичний конкурс “Левеня-2016». У конкурсі приймали участь 106 учнів 7-11 класів. Найактивнішими були учні 8-А класу (15 учнів). Фізичний конкурс «Левеня» все більше набирає популярності серед учнів школи, адже він надає можливість кожному учаснику об’єктивно оцінити свої знання з фізики. Спасибі усім учасникам!

 

 

Вчитель фізики Горячова Г.Д.

«Твори добро»

У рамках проведення благодійної акції “Від серця до серця ” у Микулинецькій ЗОШ I-III відбувся ярмарок. Він показав, як громадою потрібно і варто робити добрі справи. Тут були запропоновані різноманітні вироби, які діти разом із батьками приготували та виготовили власноруч: печиво, пампушки, пиріжки, кекси тощо.

Спортивний зал школи перетворився на торгівельний міні-павільйон, парти - на прилавки, переповнені різноманітними смаколиками.

     Не залишив ярмарок байдужими нікого. Гарними покупцями виявились учні школи, працівники ПП ”Весна”, медперсонал Микулинецької поліклініки.

     Школярам вдалося зібрати 6426 гривень. які будуть направлені на лікування учня Струсівської ЗОШ школи – інтернату I-III ст. Бакальця Володимира, який перебуває на стаціонарному лікуванні у м.Києві.

Адміністрація, педагогічний та учнівські колективи школи вдячні за допомогу у проведенні благодійного ярмарку матерям та бабусям учнів 1-4 класів.

 

Надія Дрипка, заступник директора

Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів з виховної роботи

ЩДК-2016. Весняний кубок

Традиційним для нашої школи є інтелектуальні змагання «Що? Де? Коли?», які проводяться шкільним психологом Яциною А.М. У березні було проведено Весняний кубок з цієї гри. Участь приймала рекордна кількість команд школи. У напруженій «мозговій» боротьбі перемогла команда 8-Б класу, яка набрала рівну кількість балів з 10-Б класом, але за правилом «молодшого класу» перемогу отримали саме вони. Десятикласникам дісталось почесне друге місце. Третіми були учні 11-Б класу. Хочеться зазначити, що з кожним роком і кожною новою грою ці змагання набувають популярності, що дає змогу планувати в майбутньому міжшкільний кубок по ЩДК між школами Микулинецької громади. Будемо надіятись, що плани здійсняться. Тож, спасибі учасникам та чекаємо наступних ігор!

Є ким пишатись!

Презентація книги
“Микулинецька римо-католицька парафія Пресвятої Трійці в контексті дослідження історії містечка” – так названо книгу, презентація якої відбулася 9 березня в шкільній бібліотеці Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Захід розпочався спільною молитвою “Отче наш”, після чого зі вступним словом до присутніх звернулася заступник директора школи з виховної роботи Дрипка Надія Миколаївна.
Автором книги стала наша землячка, вчитель історії та правознавства Найчук-Сивак Ольга Олегівна. Ця книга про рідний край, в якій на основі комплексного й об’єктивного аналізу джерел та архівних матеріалів поглиблено дослідження історії Микулинецької римо-католицької парафії Пресвятої Трійці, а також розглянуто історію самого містечка; обґрунтовано основні закономірності виникнення, функціонування і розвитку даної спільноти на фоні політичних, соціальних та культурних процесів містечка; показано основні соціальні та релігійні напрями діяльності громади. 
Про свою книгу та історію її написання розповіла сама авторка Ольга Олегівна. Матеріали рукопису можна використовувати на уроках історії, художньої культури, зарубіжної літератури та краєзнавства. Вона для всіх микулинчан, які хочуть знати історію рідного краю.
Теплі слова вітань з побажаннями нових творчих здобутків на творчій ниві висловили шкільний бібліотекар Кулян Наталія Андріївна та учні школи.
                                                                                                                                                                             Надія Дрипка, заступник директора школи з 
                                                                                             виховної роботи.

Вітаємо  переможців  і  призерів ІІ  етапу  Всеукраїнських  учнівських  олімпіад з  базових навчальних  дисципліну                 2015-2016 н.р.    

Дипломи І ступеня

 

з хімії:

Вібла Марта

11-Б кл.

Сотник Г.В.

 

з  трудового навчання:

Вітвіцький Арсеній

8-Б кл

Горячов В.Є.

Муринка Денис

10-А кл

Горячов В.Є.

 

Дипломи ІІ ступеня

 

з географії:

Дичко Софія

11-Б кл

Барладин К.В.

 

з української мови і літератури:

Бикова Вікторія

7-А кл

Федишин Г.Б.

Лакома Катерина

11-А кл

Міса Л.М.

 

з  трудового навчання:

Білошицька Лілія

11-Б кл.

Петрушка С.В.

 

 

з фізики:

Глива Василь

8-Б кл

Горячова Г.Д.

Муринка Денис

10-А кл

Горячова Г.Д.

 

з математики:

Глива Василь

8-Б кл

Глива Л.П.

Дичко Софія

11-Б кл

Ткач Д.М.

 

з астрономії:

Кашицька Юлія

11-Б кл

Горячова Г.Д.

 

з біології:

Вібла Марта

11-Б кл

Сотник Г.В.

 

Дипломи ІІІ ступеня

 

з хімії:

Бикова Вікторія

7-А кл

Сотник Г.В.

Зарічанська Надія

8-А кл

Сотник Г.В.

 

з української мови і літератури:

Гараніна Марта

9-Б кл

Борис О.Т.

 

з  трудового навчання:

Дільна Вікторія

8-А кл

Дичко О.Ю.

Гараніна Марта

9-Б кл

Петрушка С.В.

 

з фізики:

Кулян Віра

7-А кл

Марцинюк М.М.

Дільна Вікторія

8-А кл

Горячова Г.Д.

Дичко Софія

11-Б кл

Горячова Г.Д.

 

з англійської мови:

Чауш Ольга

9-Б кл

Пастухевич Л.В.

 

з правознавства:

Міськів Галина

10-А кл

Найчук О.О.

 

з історії:

Нога Уляна

10-Б кл

Шафранська З.С.

 

з астрономії:

Вібла Марта

11-Б кл

Горячова Г.Д.

Січ Василь

11-А кл

Горячова Г.Д.

 

з біології:

Зарічанська  Надія

8-А кл

Драгущак Р.Р.

 

з економіки:

Дичко Софія

11-Б кл

Барладин К.В.

  

з образотворчого мистецтва:

Вібла Марта

11-Б кл

Черевчук О.В.

"Герої не вмирають..."

23 лютого 2016 року в Микулинецькій загальноосвітній школі був проведений урок-реквієм "Герої не вмирають" для учнів 5-11 класів. 
Організатор заходу - вчитель історії Найчук Ольга Олегівна.

Матч всіх зірок

24 грудня у школі було проведено "Матч усіх зірок" між вчителями та учнями. Зауважимо, що такий матч відбувається майже щорічно у нашій школі. І, як не дивно, учнів зголосилось ледь не на 5 команд, а вчителів назбиралось 4+1. Тому було вирішено грати 4 5-тихвилинки з різними складами учнів. Несподівано легко було виграно два перших періоди вчителями (8:3 та 8:4). На третій період втома далась взнаки і вчителі поступились з мінімальним рахунком 7:8. Але 4 період поставив все на свої місця 10:6 та остаточний рахунок 33:21 на користь вчителів. Тож, привітаймо нашу п"ятірку:

Гарматій Т.В. (к), Гарматій Р.Я., Горячов Д.Є., Огородник Г.Л. та Яцина А.М.

Також велике спасибі усім учням, які гарно грали і розуміли, що вони грають з вчителями. :) Спасибі усім за хороший вечір!

Тиждень безпеки дорожнього руху

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху 13 листопада, 2015 року, у 6-А класі (кл. керівник - Гараніна С.В.) пройшов урок на тему "Безпека на дорозі - безпека життя" з метою комплексної профілактичної роботи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму. 

Під час заходу був запрошений Сирник Микола Петрович - старший інспектор поліції Теребовлянського відділу ГУНП в Тернопільській області, капітан поліції, який ознайомив шестикласників із правилами вуличного руху та їх дотриманням у повсякденному житті.

Всешкільні збори

4 листопада, 2015 року відбулись всешкільні збори з батьками та вчителями. На порядок денний були винесені наступні питання:


1) Про охоплення навчанням 6-18 річних дітей. (Шафранська З.С.)

2) Про роботу з обдарованими дітьми. (Петрушка С.В.)

3) Права та обов'язки дітей та батьків. (Трач Н.Р.)

4) Організація харчування. (Адміністрація школи)

5) Про обговорення проекту Закону України "Про освіту" (Чевжик А.Я.)

6) Про прийом на відпочинок дітей зі східних областей на зимових канікулах. (Петрушка С.В.)Відкритий урок з алгебри у 9-Б класі. Вчитель Ізбянська В.Є.

Реквієм до вшанування Небесної сотні

У нашій школі провелась "лінійка" до дня вшанування полеглих на Майдані у Києві під час революції та в зоні АТО. Дитячі класні колективи підготували виступи, які своєю щирістю і правдивістю слів пронизали душу кожного, хто був на дійстві. Спеціальним гостем був  учасник бойових дій в зоні ато, службовець військовоі частини А 0796 Андрій Юрчик. Пропонуємо маленький фотозвіт цієї події.

Свято педагога у школі

У п'ятницю 02.10.15 у нашій школі відбулися зміни - до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме найстарші учні в школі. Вже традиційно під час святкування Дня Вчителя старшокласники набирають поважного вигляду, беруть в руки журнали та йдуть на уроки замість вчителів. І хоча би в останній рік навчання вони мали змогу переконатись у тому, що вчительський труд - один з найважчих. Навчаючи молодші класи 11-ники зрозуміли, що учитель - людина яка може робити важкі речі легкими. Тож зробімо висновок і поважаймо працю наших наставників!

11-А клас

Зустріч із бійцями Національної Гвардії

Нещодавно пройшов виховний захід - зустріч із бійцями Національної Гвардії, частина 3002, який підготували учні Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та гуртківці Теребовлянського центру туризму. На концерт також прибули військові 44 окремої артилерійської бригади.
До свята ми ретельно готувалися. Діти писали листи, малювали малюнки, виготовляли обереги. В Микулинецькій ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов шкільний ярмарок, де продавали солодощі, зроблені разом із батьками. На виручені гроші, а це майже 5 000 гривень, учнівська рада купили 20 пар тактичних рукавиць і солодощі для військових. Педагогічні працівники центру туризму зібрали для солдат домашні смаколики, овочі та фрукти. Все це під час зустрічі було передано військовим.
Ми вдячні нашим захисникам, що дарують нам мирне небо над головою та спокій.
За це,ми стараємось хоч якось ,своїми силами віддячити їм.

11-Б клас

Благодійна ярмарка-2015

25.09.2015 р. Уже традиційною для Микулинецької школи стала благодійна ярмарка в підтримку Воїнів АТО. Не став винятком і цей рік - уже в середині вересня вчителі, батьки та діти долучились до акції, організувавши від кожного класу на перервах "смачний" стіл. За цей день усією "верхньою" школою було наторговано 4930 грн., які були передані нашим Героям АТО на допомогу. Спасибі усім, хто долучився до акції!


Пропонуємо Вашій увазі маленький фото-звіт з ярмарки.

День квітів у школі

18.09.2015 року в школі відбулося свято квітів на тему "Украіна -наш спільний дім". Усі класи, від малого до великого, взяли участь у святі і презентували свої композиції на шкільній виставці. Пропонуємо вашій увазі маленький фотозвіт чудових учнівських робіт.

Акція "Рушник Єднання"

11 вересня, 2015 року Микулинецькою та Дружбівською школами була проведена акція "Рушник Єднання", яка заключалась у символічному об"єднанні дітей обох шкіл за допомогою вишитих рушників, що засвідчувало братерство та дружбу між сусідніми селищами. Діти пішою ходою дійшли зі шкіл до дорожнього кільця на перетині доріг з Микулинець, Дружби та "великої" і "малої" об"їздної і, взявшись за рушнички, заспівали гімн України. спасибі маленьким Патріотам!

Свято для учнів та вчителів

Ось і настав цей день... Свято для усіх школярів, студентів, вчителів, викладачів, свято Першого дзвоника. 1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка. 1 вересня сьогодні святкувала і наша школа. Цьогоріч для Микулинецької школи це було особливе свято, адже крім привітань та урочистостей на подвір"ї біля нашої красуні-ялинки завдяки меценатам та спонсорам смт.Микулинці було відкрито та освячено капличку Святої Богоматері, яка оберігатиме наших діточок від усіх негараздів у житті. Залишається лише побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

Ексклюзивне інтерв'ю з Віктором Петровим

02.09.2013 р. Кілька тижнів тому гордість нашої школи і цьогорічний випускник Віктор Петров здобув чергову боксерську нагороду - срібло молодіжного Чемпіонату Європи у Голандії, чим долучився до загальнокомандного першого місця нашої збірної. Від імені всієї школи хочемо привітати Вітю з цією звитягою. А до уваги наших інтернет-читачів - записане близько півроку тому ексклюзивне інтерв'ю з багаторазовим чемпіоном України, призером чемпіонатів Світу та Європи.

 

-          Вітя, я тебе не дивуватиму і почну з традиційних питань. Хто твій улюблений боксер?

-          Таких є кілька. Рой Джонс, легенда боксу Майк Тайсон і Мухамед Алі.

-          Ти назвав трьох знаменитих американців, а кого з наших можеш відзначити?

-          З наших? Мені подобається як боксує Василь Ломаченко – дуже технічний, Олександр Усік…

-          Після Олімпіади-2016 яку кар’єру ти б обрав – залишишся в любителях, боксував би за «Українських Отаманів» чи пішов би у професійний ринг?

-          Все залежить від умов, які мені запропонують. Спочатку я б один рік побоксував за «Отаманів» - це гарний шлях для переходу в подальшому на професійний ринг.

-          Уявимо, що ти в «Отаманах». Під яку музику ти б виходив на ринг?

-          Я думаю під якусь українську. Мені більше подобається, коли виходять під якусь українську народну пісню на ринг. Подобається пісня, під яку Усік виходить («Тінь Сонця – Їхали козаки» – прим. авт.). Теж би під неї виходив.

(в цю хвилину до кабінету зайшли дівчата з 9-б, побачили Вітю Петрова і зашарілися…)

-          Помітив? Побачили тебе і зразу зачервонілися. Я колись жартував, що коли Вітя  на тренуванні з баскетболу, то Настя Попко одразу в два рази частіше потрапляє в кільце. І що цікаво – це не жарт, а правда. Повернемось до питань. Якби не бокс, то яким видом спорту ти б займався?

-          Я не знаю чи я взагалі б чимось займався… Ні, ну мені це подобалось, тато постійно боксував…

-          Тобто ти народився в такій сім’ї, де просто варіантів не було?

-          Ні, були варіанти. В мене не було такого, щоб змушували. От молодший брат не хоче боксувати – він і не тренується.

-          Ну, в твого брата зовсім інший характер…

-          У тому то і справа… То від мене більше залежало. Мені казали: «Хочеш – тренуйся». Мене ніхто не змушував.

-          А з якого віку ти почав тренуватися?

-          З восьми років. Але боксував перший бій десь в шість років, але то було не серйозно.

-          А на такому, вже високому, рівні приблизно скільки поєдинків ти програв?

-          В 2010 році на Чемпіонаті Європи я став третім. Я не скажу, що я програв – віддали перемогу своєму болгарину.

-          Пізніше з ним ще зустрічався?

-          Ні. Він був в моїй ваговій категорії, але постійно програвав і ми вже з ним на пересікалися. В 2011 ще був турнір а Азербайджані. Я там теж став третім.

-          Програв азербайджанцю?

-          Так. Але теж не можу сказати, що програв. Просто з місцевими завжди дуже важко битися – треба бути на дві голови вищим, щоб тобі віддали перемогу.

-          І ще ти був третім на Чемпіонаті Світу. Там кому поступився?

-          Перший бій виграв у монгола, другий – у німця. А потім  боксував з англійцем. До того на Чемпіонаті Європи у фіналі виграв у його рідного брата. А йому… Я теж не вважаю, що програв. Є бій в інернеті – можна подивитися. Там він і не боксував, і зауваження йому давали…

-          Під час бою надаєш перевагу якій дистанції – дальній, ближній, середній?

-          Я більше люблю обдурювати – діяти з дальньої дистанції. Але бувають різні нюанси: буває, що треба йти вперед, бо програєш. Це вже як коли… Я починаю з дальньої – мені це більше подобається. Дехто любить просто йти, пресувати, як Тайсон, а мені більше подобається працювати технічно, обдурювати супротивника.

-          В захисті покладаєшся більше на блок чи на ухиляння?

-          Як коли. На ближній дистанції приймаю на блок, бо там надто швидкі удари – не встигаєш ухилитися. А так я стараюся більше ухилятися, бо на себе не дуже добре приймати. Та й інколи судді можуть все рахувати. Якщо хочуть тебе засудити, то можуть рахувати і те, що йде в блок. Краще взагалі не давати їм такої можливості. Та і самі удари не варто приймати на себе – це ж твоє здоров’я.

-          Назви мені три найважливіші в твоєму житті людини.

-          Я так три не можу назвати. Для мене є трошки більше ніж три важливих людини. Для мене сім’я важлива (то вже маємо троє), друзі... Як людина ставиться до мене, так і я до неї.

-          Розкажи мені якусь історію з шкільного життя, яку ти згадаєш через десять років. Що тобі так сильно запам’яталося?

-          Ні, тут може таке запам’ятатися, що то не дуже треба всім знати (сміється)…  Різні змагання запам’яталися. Та і школа… Я люблю до школи ходити, мені подобається. Я йду до школи, як на відпочинок. Просто мене часто немає  - їжджу по змаганнях. Я люблю сюди ходити – цікавіше у школі.

-          Ти кажеш про школу, як про відпочинок. А в загалі як ти проводиш вільний час? Як відпочиваєш?

-          Вільний час? Зараз в мене його немає, бо я готуюсь до змагань. А літом, коли Чемпіонат Європи пройшов, Чемпіонат Світу, я займаюсь активним відпочинком, футбол граю, всього потрошки.

-          Тобто у вільний час ти займаєшся активним відпочинком?

-          От в мене рік починається і я готуюсь до якихось певних змагань – спочатку до чемпіонату України. Якщо я добре виступаю, то мене чекає Чемпіонат Європи або Світу. Я до нього готуюся, якщо добре виступаю, то все – в мене рік закінчений. Тоді я маю десь місяць відпочинку. А тоді новий рік починається – новий період, коли я готуюся до наступних змагань.

-          Перед змаганнями щоб вийти на пік форми, ти маєш якусь спеціальну дієту: їж більше м’яса чи якісь там вітаміни?

-          На зборах нам лікарі видають вітаміни. А м’ясо я не дуже то і їм. Їм, але не часто.

-          Перед змаганнями, коли важиш більше 60 кілограм, яким чином ти скидаєш вагу?

-          Та в мене стала вага. Переважно важу 62. Інколи 63. І то коли добре наїмся.  Інколи за одне хороше тренування можна два кілограми скинути, не поїм ввечері – і зранку є вага. Стараюся менше хліба їсти, мучного, солодкої води не пити – лише звичайну. І перед змаганнями я вагу не зганяю. Я роблю це ще десь за місяць до змагань, поступово. А зразу перед змаганнями не можна – тобі може погано стати, голова крутитися, ще щось…

-          А на допінг вас часто перевіряють?

-          На серйозних змаганнях (Чемпіонатах Світу чи Європи) – завжди. Усі призери обов’язково проходять перевірку.

-          Колись давно  (ти певно того не пам’ятаєш), коли ти був маленький, ти десь впав і сильно побив коліна. Моя мама тоді працювала в Микулинцях у медпункті. Твій тато привіз тебе щоб обробити рани...

-          Пам’ятаю. Я тоді на ровері їздив. Видно, що погано їздив – впав і трохи побився.

-          От тоді моя мама тебе запам’ятала. Розповідала, що коли вона обробляла рани, то не плакав, не крикнув, не пікнув, а зціпив зуби і терпів, що для таких маленьких хлопчиків було дуже дивно.

-          Та я тоді дуже спокійний був. Зараз вже певно не такий.

-          Словом тоді твоїх сліз так ніхто не побачив. А взагалі протягом життя були такі випадки, щоб розплакався?

-          Та були! Як не були?

-          З чим вони були пов’язані?

-          Останніми роками такого напевно не було, хіба в боксі, коли засудили, то було дуже образливо. А коли менший був, то бували різні ситуації. Але якщо таке було, то більше через якісь образи, а не через біль.

-          А бувало таке, щоб якись фільм міг так розчулити? Взагалі, який фільм тобі запам’ятався, якось особливо вразив?

-          «Титанік» мені дуже сподобався. Я коли так захоплено дивлюся, то наприкінці мені дуже жалко стає, думаю -  як воно так сталось…  Колись мультик такий часто дивився – «Король лев», то я все наприкінці плакав.

-          Тобто можна сказати, що в боксі ти – «залізний» хлопець, а так, всередині, ти звичайна людина.

-          Ну, в боксі по іншому не можна – там треба бути сильним, непохитним.

-          У перший рік, коли я з’явився у цій школі (десь 5 років тому), я у вашому класі проводив одну методику, де учень мав вибрати 5 рис, які йому найбільше підходять, і клас мав зробити те ж саме, а потім ми ті результати порівнювали. Я спеціально вибрав тебе – мені було цікаво, як клас тебе сприймав. Виявилося, що клас охарактеризував лише з кращої сторони, при чому краще, ніж ти сам. Попри те, що ти на той час вже був кількаразовим чемпіоном України, виявилося, що в тебе немає і натяку на зіркову хворобу. Це мені тоді дуже сподобалося. Я хочу, щоб ти і надалі залишався таким же простим приємним хлопцем. І успіхів тобі на ринзі.

-          Дякую.

                                                                                                          Андрій Яцина

-          Вітя, я тебе не дивуватиму і почну з традиційних питань. Хто твій улюблений боксер?

-          Таких є кілька. Рой Джонс, легенда боксу Майк Тайсон і Мухамед Алі.

-          Ти назвав трьох знаменитих американців, а кого з наших можеш відзначити?

-          З наших? Мені подобається як боксує Василь Ломаченко – дуже технічний, Олександр Усік…

-          Після Олімпіади-2016 яку кар’єру ти б обрав – залишишся в любителях, боксував би за «Українських Отаманів» чи пішов би у професійний ринг?

-          Все залежить від умов, які мені запропонують. Спочатку я б один рік побоксував за «Отаманів» - це гарний шлях для переходу в подальшому на професійний ринг.

-          Уявимо, що ти в «Отаманах». Під яку музику ти б виходив на ринг?

-          Я думаю під якусь українську. Мені більша подобається, коли виходять під якусь українську народну пісню на ринг. Подобається пісня, під яку Усік виходить («Тінь Сонця – Їхали козаки» – прим. авт.). Теж би під неї виходив.

(в цю хвилину до кабінету зайшли дівчата, побачили Вітю Петрова і зашарілися…)

-          Помітив? Побачили тебе і зразу зачервонілися. Я колись жартував, що коли Вітя  на тренуванні з баскетболу, то Настя Попко одразу в два рази частіше потрапляє в кільце. І що цікаво – це не жарт, а правда. Повернемось до питань. Якби не бокс, то яким видом спорту ти б займався?

-          Я не знаю чи я взагалі б чимось займався… Ні, ну мені це подобалось, тато постійно боксував…

-          Тобто ти народився в такій сім’ї, де просто варіантів не було?

-          Ні, були варіанти. В мене не було такого, щоб змушували. От молодший брат не хоче боксувати – він і не тренується.

-          Ну, в твого брата зовсім інший характер…

-          У тому то і справа… То від мене більше залежало. Мені казали: «Хочеш – тренуйся». Мене ніхто не змушував.

-          А з якого віку ти почав тренуватися?

-          З восьми років. Але боксував перший бій десь в шість років, але то було не серйозно.

-          А на такому вже високому рівні приблизно скільки поєдинків ти програв?

-          В 2010 році на Чемпіонаті Європи я став третім. Я не скажу, що я програв – віддали перемогу своєму болгарину.

-          Пізніше з ним ще зустрічався?

-          Ні. Він був в моїй ваговій категорії, але постійно програвав і ми вже з ним на пересікалися. В 2011 ще був турнір а Азербайджані. Я там теж став третім.

-          Програв азербайджанцю?

-          Так. Але теж не можу сказати, що програв. Просто з місцевими завжди дуже важко битися – треба бути на дві голови вищим, щоб тобі віддали перемогу.

-          І ще ти був третім на Чемпіонаті Світу. Там кому поступився?

-          Перший бій виграв у монгола, другий – у німця. А потім  боксував з англійцем. До того на Чемпіонаті Європи у фіналі виграв у його рідного брата. У йому… Я теж не вважаю, що програв. Є бій в інернеті – можна подивитися. Там він і не боксував, і зауваження йому давали…

-          Під час бою надаєш перевагу якій дистанції – дальній, ближній, середній?

-          Я більше люблю обдурювати – діяти з дальньої дистанції. Але бувають різні нюанси : буває, що треба йти вперед, бо програєш. Це вже як коли… Я починаю з дальньої – мені це більше подобається. Дехто любить просто йти, пресувати, як Тайсон, а мені більше подобається працювати технічно, обдурювати супротивника.

-          В захисті покладаєшся більше на блок чи на ухиляння?

-          Як коли. На ближній дистанції приймаю на блок, бо там надто швидкі удари – не встигаєш ухилитися. А так я стараюся більше ухилятися, бо на себе не дуже добре приймати. Та й інколи судді можуть все рахувати. Якщо хочуть тебе засудити, то можуть рахувати і те, що йде в блок. Краще взагалі не давати їм такої можливості. Та і самі удари не варто приймати на себе – це ж твоє здоров’я.

-          Назви мені три найважливіші в твоєму житті людини.

-          Я так три не можу назвати. Для мене є трошки більше ніж три важливих людини. Для мене сім’я важлива (то вже маємо троє), друзі... Як людина ставиться до мене, так і я до неї.

-          Розкажи мені якусь історію з шкільного життя, яку ти згадаєш через десять років. Що тобі так сильно запам’яталося?

-          Ні, тут може таке запам’ятатися, що то не дуже треба всім знати (сміється)…  Різні змагання запам’яталися. Та і школа… Я люблю до школи ходити, мені подобається. Я йду до школи, як на відпочинок. Просто мене часто немає  - їжджу по змаганнях. Я люблю сюди ходити – цікавіше у школі.

-          Ти кажеш про школу, як про відпочинок. А в загалі як ти проводиш вільний час? Як відпочиваєш?

-          Вільний час? Зараз в мене його немає, бо я готуюсь до змагань. А літом, коли Чемпіонат Європи пройшов, Чемпіонат Світу, я займаюсь активним відпочинком, футбол граю, всього потрошки.

-          Тобто у вільний час ти займаєшся активним відпочинком?

-          От в мене рік починається і я готуюсь до якихось певних змагань – спочатку до чемпіонату України. Якщо я добре виступаю, то мене чекає Чемпіонат Європи або Світу. Я до нього готуюся, якщо добре виступаю, то все – в мене рік закінчений. Тоді я маю десь місяць відпочинку. А тоді новий рік починається – новий період, коли я готуюся до наступних змагань.

-          Перед змаганнями щоб вийти на пік форми, ти маєш якусь спеціальну дієту: їж більше м’яса чи якісь там вітаміни?

-          На зборах нам лікарі видають вітаміни. А м’ясо я не дуже то і їм. Їм, але не часто.

-          Перед змаганнями, коли важиш більше 60 кілограм, яким чином ти скидаєш вагу?

-          Та в мене стала вага. Переважно важу 62. Інколи 63. І то коли добре наїмся.  Інколи за одне хороше тренування можна два кілограми скинути, не поїж ввечері – і зранку є вага. Стараюся менше хліба їсти, мучного, солодкої води не пити – лише звичайну. І перед змаганнями я вагу не зганяю. Я роблю це ще десь за місяць до змагань, поступово. А зразу перед змаганнями не можна – тобі може погано стати, голова крутитися, ще щось…

-          А на допінг вас часто перевіряють?

-          На серйозних змаганнях (Чемпіонатах Світу чи Європи) – завжди. Усі призери обов’язково проходять перевірку.

-          Колись давно  (ти певно того не пам’ятаєш), коли ти був маленький, ти десь впав і сильно побив коліна. Моя мама тоді працювала в Микулинцях у медпункті. Твій тато привіз тебе щоб обробити рани...

-          Пам’ятаю. Я тоді на ровері їздив. Видно, що погано їздив – впав і трохи побився.

-          От тоді моя мама тебе запам’ятала. Розповідала, що коли вона обробляла рани, то не плакав, не крикнув, не пікнув, а зціпив зуби і терпів, що для таких маленьких хлопчиків будо дуже дивно.

-          Та я тоді дуже спокійний був. Зараз вже певно не такий.

-          Словом тоді твоїх сліз так ніхто не побачив. А взагалі протягом життя були такі випадки, щоб розплакався?

-          Та були, як не були.

-          З чим вони були пов’язані?

-          Останніми роками такого напевно не було, хіба в боксі, коли засудили, то було дуже образливо. А коли менший був, то бували різні ситуації. Але якщо таке було, то більше через якісь образи, а не через біль.

-          А бувало таке, щоб якісь фільм міг так розчулити? Взагалі, який фільм тобі запам’ятався, якось особливо вразив?

-          «Титанік» мені дуже сподобався. Я коли так захоплено дивлюся, то наприкінці мені дуже жалко стає, думаю як воно так сталось…    Колись мультик такий часто дивився – «Король лев», то я все наприкінці плакав.

-          Тобто можна сказати, що в боксі ти – «залізний» хлопець, а так, всередині, ти звичайна людина.

-          Ну, в боксі по іншому не можна – там треба бути сильним, непохитним.

-          У перший рік, коли я з’явився у цій школі (десь 5 років тому), я у вашому класі проводив одну методику, де учень мав вибрати 5 рис, які йому найбільше підходять, і клас мав зробити те ж саме, а потім ми ті результати порівнювали. Я спеціально вибрав тебе – мені було цікаво як клас тебе сприймав. Виявилося, що клас охарактеризував лише з кращої сторони, при чому краще, ніж ти сам. Попри те, що ти на той час вже був кількаразовим чемпіоном України, виявилося, що в тебе немає і натяку на зіркову хворобу. Це мені тоді дуже сподобалося. Я хочу, щоб ти і надалі залишався таким же простим приємним хлопцем. І успіхів тобі на ринзі.

-          Дякую.